Як не «зірватися» зі строгої дієти

Під словом «дієта» ховається широке поняття з різними варіаціями, яке позначає будь-які обмеження або особливі принципи в раціоні харчування. Різні дієти мають різне призначення: деякі виписує лікар за станом здоров’я, інші вибирають люди самостійно для поліпшення самопочуття (наприклад, тимчасова або постійний відмова від певних продуктів). Однак найпоширенішим значенням є низькокалорійна дієта – «для схуднення», як її часто називають.

Існує багато видів дієт, яких намагаються дотримуватися ті, що худнуть, і серед них багато безглуздих і навіть шкідливих (наприклад, їсти виключно білкові продукти). У цій статті будемо розглядати збалансовану і грамотну дієту, якою користуються спортсмени для «сушки» або жироспалювання. Звичайно ж, непрофесійні атлети можуть користуватися подібною дієтою для зниження ваги. Така дієта має на увазі:

  • знижене споживання калорій на добу (розраховується індивідуально);
  • правильний розподіл поживних речовин протягом дня;
  • відмова від будь-якого фастфуду (або його дозоване вживання не частіше двох разів на місяць);
  • мінімум вуглеводів з високим глікемічним індексом, акцент на повільних вуглеводах і білках;
  • рясне вживання клітковини з сирих овочів і фруктів.

У більшості випадків такий тип раціону значно відрізняється від звичного. Різкий перехід до нього буде стресом для організму, плюс до цього може початися своєрідна ломка на продукти з високим вмістом крохмалю, цукру і борошна. На такому фоні людина може не витримати і «зірватися», не протримавшись і тижня – а для хорошого ефекту потрібен мінімум місяць.

Тому перша порада – переходити на низькокалорійну дієту поступово. Як це виглядає? По черзі відмовлятися від небажаних продуктів (наприклад, сьогодні перестати їсти шаурму після роботи, через пару днів зменшити кількість цукру в чаї, ще через тиждень – відмовитися від пюре на вечерю). Кращий варіант – відмовлятися із заміною. Наприклад, замість того щоб з’їсти печиво або шматок торта, з’їдайте три мандарина або протеїновий батончик. Далі зміщайте споживання поживних речовин в оптимальний для них час (вуглеводи з високим ГІ тільки зранку і по мінімуму і т.д.). Такий перехід може зайняти не один тиждень, але його величезний плюс – не буде «ламати», і, можливо, ви зможете залишити цей тип харчування як постійний, а не як тимчасову дієту.

Як показує практика, найважче відмовитися саме від цукровмісних продуктів, які не несуть біологічної користі для організму, а тільки задовольняють харчові рецептори. Тут можна вдатися до хитрощів: вживати спортивне харчування в якості «смачненького». А саме – протеїн і протеїнові батончики. Протеїнові коктейлі складаються на 80-97% з білка (для спалювання жирів, звичайно, краще з більш високою концентрацією білка) і завжди мають приємний смак: банан, полуниця, какао, ваніль і т.д. Звичайно, це заслуга харчових ароматизаторів (у випадку з фруктовими смаками), проте шкоди від них значно менше, ніж від того ж гамбургера. А протеїнові батончики за смаковими якостями іноді перевершують «снікерси» і подібні солодощі.

Джерело: http://grinchuk.lviv.ua/vazhlivist-priyomu-proteyinu-proteininkiev-com-ua

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.